Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

GDZIE?
Bielański Ośrodek Kultury
Warszawa, Polska

IDZIESZ?
Zaloguj się aby dodać wydarzenie do obserwowanych
PODZIEL SIĘ / ZAPROŚ:
Udostępnij
Blip.pl
dodaj do flakera  

Wieczór międzynarodowy – Hawaje

Start: Środa 08. Marzec 2017 o godzinie 18:00


plakat

Bielański Ośrodek Kultury, Szkoła tańca Moc Aloha oraz Stowarzyszenie Ke Ola – dla zdrowia i rozwoju człowieka, zapraszają Państwa na „Wieczór hawajski” do Bielańskiego Ośrodka Kultury już 8 marca 2017 o godz.18.00

Bilety: 15 zł. Przedsprzedaż od 27.02

Wieczór będzie składał się z pokazu slajdów z podróży do tego rajskiego zakątka ziemi z opowieści o Hawajach i ich kulturze, a także z prezentacji urokliwych, pełnych gracji i wdzięku hawajskich tańców Hula, które są ogromną skarbnicą wiedzy o rajskim archipelagu. Zaprezentujemy Państwu również tradycyjne hawajskie pieśni. Będą mogli Państwo podziwiać tancerki w strojach charakterystycznych dla hawajskich tańców, zarówno dla stylu tradycyjnego jak i współczesnego. Na zakończenie przygotujemy dla Państwa degustacje przekąsek hawajskich.

Stowarzyszenie Ke Ola i Szkoła Moc Aloha zajmują się popularyzacją tańca i kultury hawajskiej od ponad 10 lat a wiedzę czerpiemy od największych nauczycieli z Hawajów.Taniec hawajski jest tańcem niezwykłym, ma ogromny wpływ na nasze ciało, emocje i sposób w jaki myślimy o świecie. Wartość tego tańca leży nie tylko w tym że jest to forma ruchu i to pięknego ruchu do pięknej, radosnej i słonecznej muzyki, ale ma on również walory edukacyjne i terapeutyczne.Taniec Hula doskonale wpływa na ciało i nastrój- poprawia kondycję i koordynację ruchów, rozluźnia sztywność i uelastycznia stawy, przywraca radość bycia w swoim ciele i dumę z tego kim jesteś. Jest źródłem radości oraz niezwykłej wiedzy, która pomaga nam kochać i szanować zarówno siebie, jak i cały otaczający nas świat. Każdy z tańców opowiada jakąś historię, przekazywaną nam gestami tancerzy. To taniec celebrujący życie.
Tańce z rajskich wysp są olbrzymią skarbnicą wiedzy o hawajskiej historii i kulturze. Za pomocą pełnych gracji ruchów dłoni tancerze opowiadają historie, przedstawiają piękno przyrody i wyrażają miłość i radość życia. Całości dopełnia pełen wdzięku ruch bioder.
Tańce opowiadają o miłości i emocjach których doświadczamy w życiu, o wspomnieniach pięknych chwil przeżytych wspólnie z bliskimi i ukochanymi nam ludźmi, o przyrodzie, kwiatach, zapachach, wietrze, oceanie i szumie fal, o słońcu i deszczu. Opowiada o ludziach, boginiach i bogach, legendach i wierzeniach Hawajczyków.

Małgorzata Szokalskahttp://bok-bielany.eu/wydarzenia/wieczor-miedzynarodowy-hawaje-8-marca/

Dodano 2017-03-02 13:53:10 przez PRO

Licznik wyświetleń: 137Komentarze

Dodaj komentarz:
Załóż konto lub Zaloguj się aby skomentować to wydarzenie!

TAGI:
Brak tagów

Akcje:
Wyślij znajomemu
Zgłoś naruszenie


Dodaj wydarzenie w tym lokalu