Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

GDZIE?
Bielański Ośrodek Kultury
Warszawa, Polska

IDZIESZ?
Zaloguj się aby dodać wydarzenie do obserwowanych
PODZIEL SIĘ / ZAPROŚ:
Udostępnij
Blip.pl
dodaj do flakera  

Recital Anny Adamiak „Lata 20-te, lata 30-te. Koncert retro”

Start: Środa 22. Marzec 2017 o godzinie 18:00


plakat

Zapraszamy na koncert najpiękniejszych piosenek z XX lecia międzywojennego z repertuaru Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Poli Negri, Wiery Grann, Eugeniusza Bodo. Wystąpią: Anna Maria Adamiak śpiew, Krzysztof Jaszczak fortepian, Paweł Świętorecki prowadzenie.

22.03 (środa), godz. 18.00
Bilety 15 zł. Przedsprzedaż od 13.03

Anna Maria Adamiak to śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Stale poszerza swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami. Tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami. Jej sylwetkę przedstawił Jacek Chodorowski w książkach „Polscy śpiewacy” i „Bel canto w Krakowie”. Przeczytać o niej można także w „Korzeniach i skrzydłach” Grzegorza Sajóra.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World day of Knights w Grasse, we Francji.
Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą.
Jest czynnie koncertującą solistką. W ostatnich latach występowała na wielu koncertach w kraju. Za granicą śpiewała w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie, Węgrzech i Białorusi, Francji.http://bok-bielany.eu/wydarzenia/recital-anny-adamiak-lata-20-lata-30-koncert-re

Dodano 2017-03-09 10:36:15 przez PRO

Licznik wyświetleń: 129Komentarze

Dodaj komentarz:
Załóż konto lub Zaloguj się aby skomentować to wydarzenie!

TAGI:
Brak tagów

Akcje:
Wyślij znajomemu
Zgłoś naruszenie


Dodaj wydarzenie w tym lokalu