Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

GDZIE?
Bielański Ośrodek Kultury
Warszawa, Polska

IDZIESZ?
Zaloguj się aby dodać wydarzenie do obserwowanych
PODZIEL SIĘ / ZAPROŚ:
Udostępnij
Blip.pl
dodaj do flakera  

Spektakl Woln-ość’90 w wykonaniu Zespołu Teatru 13

Start: Niedziela 21. Styczeń 2018 o godzinie 18:00


plakat

Zapraszamy 21.01 (niedziela), godz. 18.00 na spektakl Woln-ość’90 w wykonaniu Zespołu Teatru 13, reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak, tekst: Piotr Rowicki, dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna , scenografia i kostiumy: Grupa Mixer, ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko, produkcja: Białołęcki Ośrodek Kultury.

Bilety 15 zł. Przedsprzedaż od 15.01

Spektakl WOLN-OŚĆ’90 to efekt współpracy Zespołu Teatru 13 z popularnym w dzisiejszym teatrze duetem: Ratajczak/Rowicki. Rzecz o transformacji i latach 90-tych i jednocześnie wciągająca podróż w czasie. W spektaklu powraca temat popkultury i polityki lat 90-tych, nie zabraknie też puent z dzisiejszej rzeczywistości. Spotkamy w nim cały korowód barwnych postaci – byłych cenzorów, pierwsze polskie feministki, poetów-biznesmenów od Oscylatorów, zagubione nauczycielki rosyjskiego, discopoloholików, księży gejów-narodowców i wielu innych. Nie zabraknie dowcipu, ironii i refleksji.
Spektakl został przyjęty do 23. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zespół Teatru 13, Woln-ość ’90
reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
tekst: Piotr Rowicki
dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna
scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko
produkcja: Białołęcki Ośrodek Kultury

Obsada: Zuzanna Augustyniak, Joanna Rucińska, Dorota Słowikowska, Małgorzata Szumowska, Krzysztof Dzierżek, Marcin Majkut, Filip Pietkiewicz- Bednarek, Rafał Sawuła, Wojciech Wierzbowski
Woln-ość ’90 to teatralny projekt dotyczący indywidualnych historii pokolenia dorastającego w okresie wielkiego przełomu 1989 roku i w pierwszych latach transformacji. Ten okres jest dziś kluczowy do zrozumienia kulturowych, obyczajowych i społecznych przemian zachodzących w naszej rzeczywistości. Twórcy spektaklu wraz z zespołem aktorskim rozpoczęli pracę od osobistych opowieści o owym czasie, przetwarzanych przez dramaturga na tekst literacki. Wspomnienia własne zderzają się z ikonicznymi, barwnymi postaciami epoki lat 90-tych.
Opowieść jest próbą zrozumienia epoki naszej młodości – jej rozbuchania, dzikości, szaleńczego rytmu, kiczowatego przejaskrawienia. Epoki naiwnej radości i wolności. Co stało się z nami po upływie 20 lat? Dlaczego skończył się szalony karnawał optymizmu i wolności? Dlaczego dziś tak łatwo rezygnujemy z naszej wolności…https://bok-bielany.eu/wydarzenia/spektakl-woln-osc90-wykonaniu-zespolu-teatru-1

Dodano 2017-12-16 13:08:58 przez PRO

Licznik wyświetleń: 164Komentarze

Dodaj komentarz:
Załóż konto lub Zaloguj się aby skomentować to wydarzenie!

TAGI:
Brak tagów

Akcje:
Wyślij znajomemu
Zgłoś naruszenie


Dodaj wydarzenie w tym lokalu