Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

GDZIE?
Bielański Ośrodek Kultury
Warszawa, Polska

IDZIESZ?
Zaloguj się aby dodać wydarzenie do obserwowanych
PODZIEL SIĘ / ZAPROŚ:
Udostępnij
Blip.pl
dodaj do flakera  

Monodram “Madonny polskie”

Start: Niedziela 28. Styczeń 2018 o godzinie 18:00


plakat

Zapraszamy na “Madonny polskie” monodram w wykonaniu Krystyny Wolańskiej, tekst Hugo Bader, reżyseria Krzysztof Wierzbiański.

Spektakl to opowieść kobiet: matek, żon, ale też narzeczonej i siostry, które utraciły swych najbliższych, zamordowanych w różnych okolicznościach przez milicjantów czujących swą bezkarność w służbie autorytarnego reżimu PRL – po wybuchu stanu wojennego.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie BOK w godz. 9.00-17.00 od 22.01

Spektakl jest poruszający dla osób dorosłych – jest to przypomnienie ponurych czasów Stanu Wojennego. Stanowi także nadzwyczaj ważną lekcję historii najnowszej dla młodzieży szkolnej.
Wszystkie badania wykazują, że stopień wiedzy młodych ludzi o czasach Stanu Wojennego jest niemal zerowy, a w najlepszym razie panuje relatywizm w ocenie winy i odpowiedzialności za zbrodnie tego okresu. Tekst Hugo-Badera jest poruszający, bo pokazuje okrucieństwo systemu zarówno w stosunku do działaczy związkowych, jak i przeciętnych prostych ludzi.

„Dziewięć historii, dziewięć ofiar represji komunistycznego reżimu i tylko dwóch sprawców. Tylko dwa nazwiska, tylko dwóch ukaranych. W sumie, to znaczy we dwóch, odsiedzieli trzy lata i dziewięć miesięcy za dziewięć nieszczęść, kilkadziesiąt sierot, ocean rozpaczy, morze łez.155 dni odsiadki za jedno życie!”

Historie te w formule monodramu opowie nam Krystyna Wolańska, aktorka scen warszawskich i filmowa.

Reżyseria Krzysztof Wierzbiański. Twórcy: Jacek Hugo-Bader – tekst; Waldemar Parzyński – muzyka.https://bok-bielany.eu/wydarzenia/monodram-madonny-polskie/

Dodano 2017-12-16 13:15:18 przez PRO

Licznik wyświetleń: 114Komentarze

Dodaj komentarz:
Załóż konto lub Zaloguj się aby skomentować to wydarzenie!

TAGI:
Brak tagów

Akcje:
Wyślij znajomemu
Zgłoś naruszenie


Dodaj wydarzenie w tym lokalu