Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

GDZIE?
Tereny wokół Zamku w Malborku
Malbork, Polska

IDZIESZ?
Zaloguj się aby dodać wydarzenie do obserwowanych
PODZIEL SIĘ / ZAPROŚ:
Udostępnij
Blip.pl
dodaj do flakera  

Gala Operetkowo - Musicalowa

Start: Sobota 01. Sierpień 2009 o godzinie 20:00


plakat

Burmistrz Miasta Malborka oraz Miejski Dom Kultury serdecznie zapraszają wszystkich melomanów na kolejne spotkanie z muzyką z najwyższej półki. W sierpniu jak co roku Malbork gościć będzie artystów związanych z operą i operetką. 1 sierpnia o godz. 20.00 na scenie plenerowej, w klimatycznym miejscu jakim jest Międzymurze Zamkowe, odbędzie się "Gala Operetkowo – Musicalowa”. Podczas koncertu usłyszymy jednego z najlepszych polskich śpiewaków operowych Kazimierza Kowalskiego (bas), który również poprowadzi koncert. Artysta wystąpi w towarzystwie Małgorzaty Kulińskiej (sopran) oraz Wojciecha Wentury (tenora), z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni” pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego.
Program gali jest niezwykle bogaty i interesujący, będzie można usłyszeć najbardziej znane uwertury i pieśni takie jak W. A. Mozart "Wesele Figara" uwertura, J. Strauss - "Zemsta Nietoperza" uwertura, E. Kalman - "Księżniczka Czardasza" duet i pieśń Sylwii, J. Bock "Skrzypek na dachu" Gdybym był bogaty..., Sunrise sunset, G. Puccini "Acondita l'harmonia" aria z II aktu "Tosca", "O sole mio", "Funiculi funicula" pieśni neapolitańskie, W. A. Mozart aria Figara z op. "Wesele Figara".
Niezapomniane wrażenia muzyczne, piękne głosy i stroje oraz niezwykły klimat towarzyszący wszystkim imprezom odbywającym się w scenerii Zamku powinien przynieść wieczór w towarzystwie operetki. Serdecznie zapraszamy!

Bilety już w sprzedaży, w cenie 30 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury.
UWAGA - Można robić rezerwacje pod nr. tel. 055 272 38 52, bilety będą do odbioru przed Galą.

Ważna informacja - w przypadku niepogody koncert odbędzie się w Kościele Św. Jana.
KAZIMIERZ KOWALSKI Ukończył wydział wokalno-aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi; w klasie śpiewu Antoniego Majaka. Artysta od ponad 3O lat obecny jest na estradzie, od wielu lat związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako dyrektor artystyczny i solista. Przy Filharmonii Częstochowskiej założył scenę, jest także pomysłodawcą Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku.
Występował nie tylko w kraju, ale i za granicą m. in. w Wiedniu, Paryżu, Sztokholmie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, na Kubie. Występował m. in. w Cyganeria Puccini, Hrabina Moniuszko Stanisław, Don Pasquale Donizetti Gaetano, Traviata Verdi Giuseppe, Tosca Puccini Don Giovanni Mozart Wolfgang Amadeusz Carmen Georges Bizet Aida Verdi Giuseppe,Czarodziejski flet Wolfgang Amadeusz Mozart, Casanova Ludomir Różycki, Baron cygański Johann II Strauss i wielu innych.


WOJCIECH WENTURA – tenor muzyk, aktor, kompozytor, pianista a nade wszystko śpiewak operowy. W wieku 19 lat laureat nagrody ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Sakralnej w Tczewie, był perkusistą Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej ZHP im. Stanisława Moniuszki. Ma na koncie kilkadziesiąt krajowych i zagranicznych koncertów estradowych i sakralnych, ale również role teatralne w krakowskich kabaretach i teatrach klasycznych, awangardowych i pantomimicznych Jest pomysłodawcą i inicjatorem spotkań z włoską muzyką operową i neapolitańską ITALIAN BEL CANTO SHOW. Współpracował z Piwnicą pod Baranami.
Posiada w swoim repertuarze wiele słynnych arii operowych o wysokim stopniu trudności. Należą do nich między innymi: aria Cavaradossiego „E lucevan le Stelle” z opery „Tosca” Giacomo Pucciniego, aria Canio „Recitar!...Vesti la giubba” z opery „I Pagliacci” Ruggiero Leoncavallo

Małgorzata Kulińska - sopran, śpiewaczka Teatru Wielkiego w Łodzi, występowała w bardzo różnorodnym repertuarze, zarówno ze względu na styl jak i epoki. Artystkę można było usłyszeć m. in. w "Księżniczce czardasza", "Weselu Figara", "Krakowiakach i góralach", "Carmen".

Orkiestra “Le Quattro stagioni” - czyli “Cztery Pory roku” składa się z poznańskich muzyków, którzy na co dzień grają w Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, Teatru Muzycznego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego. Orkiestra współpracuje z wieloma doskonałymi i znanymi artystami Polskiej sceny i estrady, takimi jak : Grażyna Brodzińska, Ryszard Karczykowski, Joanna Rawik, Jacek Wójcicki, Donata Hoppel, Włodzimierz Kalemba, Joanna Waluszko i in.http://www.mdk.malbork.pl

Dodano 2009-07-02 16:13:29 przez ImprezyMalbork

Licznik wyświetleń: 2895Komentarze

Dodaj komentarz:
Załóż konto lub Zaloguj się aby skomentować to wydarzenie!