Imprezy

wkrotce.pl -

kalendarz imprez

na wkrotce.pl. Jedyny społecznościowy kalendarz imprez, do którego każdy może dodawać bez ograniczeń własne Imprezy

Mój profil


muzeumbajki

muzeumbajki

Dołączył(a) do Wkrotce.pl: 2012-02-03 16:30:45
Ostatnie logowanie: 2012-02-09 12:13:46

Fundacja Filmowa Se-ma-for
tel.: 42 682 26 01
ul. Targowa 1/3 bud.24, 90-022 Łódź
Dzielnica: Łódź-Śródmieście
www.se-ma-for.com
biuro@se-ma-for.com

Fundacja Filmowa Se-ma-for została powołana w kwietniu 2008 przez studio Se-ma-for Produkcja Filmowa i do tej pory nasza działalność koncentruje się na realizacji głównego celu statutowego, jakim jest szeroko rozumiane propagowanie, wspieranie, promowanie działalności w zakresie kultury i sztuki filmowej, a w szczególności filmu animowanego i filmu dla dzieci. Prowadzimy niekomercyjne przedsięwzięcia związane z animacją, na co dzień współpracuje ze studiem Se-ma-for Produkcja Filmowa, specjalizującym się w klasycznej animacji lalkowej oraz prowadzi Muzeum Bajki.
Do priorytetów Fundacji należy także pomoc młodym twórcom filmowym w ich rozwoju artystycznym i zawodowym. Wspieramy debiuty filmowe, drugie filmy oraz wszelkie dzieła o wysokiej wartości, tak formalnej, jak i treściowej.
W 2009 roku Fundacja Filmowa Se-ma-for została wpisana na listę Organizacji Pożytku Publicznego. Od ubiegłego roku otrzymujemy darowizny - 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Kwoty uzyskane z tego tytułu chcemy przeznaczyć na dofinansowanie filmów dla dzieci, utrzymanie Muzeum Bajki, dofinansowanie realizacji filmów autorskich i dyplomowych.


Muzeum Bajki Se-ma-for to unikatowe miejsce, gdzie każdy może bliżej poznać niezwykły świat animacji lalkowej stworzony przez łódzkie studio filmowe Se-ma-for.
Zgromadzone eksponaty pozwalają przenieść się w świat bohaterów dzieciństwa – Misia Uszatka, Colargola czy Pik-poka oraz poznać najnowsze produkcje studia skierowane również do dojrzałej publiczności. Zwiedzając poszczególne sale można zobaczyć jak zmieniały się technika i technologia animacji poklatkowej na przestrzeni 100 lat. Na wystawie nie brakuje fragmentów scenografii pochodzących z arcydzieł światowej kinematografii, takich jak np. „Ichthys” Marka Skrobeckiego. Niezwykle cennymi eksponatami są również dekoracje z filmów nagrodzonych Oscarami: „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego czy „Piotrusia i Wilka” Suzie Templeton. Na wystawie można także zobaczyć szkice, projekty do lalek i scenografii, fotosy, zdjęcia oraz filmowe plakaty.
Odwiedzających kino, będące częścią muzeum, zachęcamy do obejrzenia oscarowego „Piotrusia i wilka” opartego na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, filmów dla dzieci, np. „Radostki” będącego pochwałą dzieciństwa, jak również wybitnych filmów skierowanych do starszej publiczności jak „Ichthys” czy „Danny Boy” Marka Skrobeckiego.
Zachęcamy również do skorzystania z naszej bogatej oferty warsztatowej.
muzeum@se-ma-for.com


Se-ma-for Produkcja Filmowa jest studiem z wieloletnim doświadczeniem w produkcji animowanych filmów lalkowych. Od 1999 roku zrealizowaliśmy ponad 20 filmów krótkometrażowych. Obecnie trwają prace nad produkcją dwóch wielkich projektów filmowy. Jest to serial dla dzieci Zajączek Parauszek oraz film lalkowy pełnometrażowy Serce w murze.
Mamy na swoim koncie wiele sukcesów na międzynarodowych festiwalach lącznie z najważniejszą nagrodą filmową Oscar za produkcję Piotrusia i Wilka w reżyserii Suzi Templeton.
Poza produkcją filmów świadczymy również usługi dla innych studiów filmowych takie jak: realizacja reklam metodą poklatkową, budowa lalek, dekoracji i rekwizytów. Studio angażuje się również w projekty plastyczne dla muzeów oraz teatrów.
Prężnie rozwijamy nasze kontakty międzynarodowe, większość projektów filmowych jest realizowana w koprodukcjach międzynarodowych. Obecnie jesteśmy zaangażowani w 3 koprodukcje pełnometrażowe – z partnerami z Finlandii, Norwegii oraz Chin. Naszym głównym partnerem jest nowo utworzona spółka Se-ma-for Swizterland z bazą w Lugano w Szwajcarii.